E-okul veli bilgilendirme sistemi giriş 2013


E-okul veli bilgilendirme sistemi MEB tarafından hazırlanmıştır. Bu sayfamız üzerinden e okul giriş yapabilirsiniz. E-okul veli bilgilendirme sistemi son günlerde yoğun bir şekilde sorgulama gerçekleştiriyor. Her sorgulama bir öğrencinin sisteme giriş yapmak istemesi demektir. Haliyle bazı dönemlerde sorgulamaların sıklaşması neticesinde e okul girişlerinde bir aksaklık meydana geliyor.

Bu aksaklıkların giderilmesi eskiden birkaç gün hatta haftalar sürebiliyordu. Ancak şu aralar sistem kapalı kaldığı zaman genelde saatlik kapanışlar olmaktadır. Bu yazımızda da sizlere e okul veli bilgilendirme sistemine problemsiz bir şekilde giriş yapmanızı sağlayacak bilgiler yer alacaktır.

E-okul hakkında hazırlamış olduğumuz bu makalede nihayet bitti. Ve hemen sizlerle bu yazıyı paylaşmak istedim. Eskiden bildiğiniz gibi öğrencilerin takibi konusunda veliler bir hayli zorluk yaşamaktaydı. Özellikle çalışan velilerimiz, çalışan anne babalar çocuklarının okuldaki durumlarından bihaber yaşamaktaydı. Öğrencilerde istemedikleri için ailelerini okuldaki durumları hakkında bilgi vermiyordu. Böyle durumların önüne geçebilmek için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından e-okul veli bilgilendirme sistemi harekete geçirildi. Bana sorarsanız çokta başarılı bir sistem haline geldi.

Sistem yukarıda bahsettiğimiz problem ve buna benzer birçok sorunun yaşanmamasını sağlamakta. Hem veliler öğrencileri takip etmek için hem de öğretmenler velilere ulaşabilmek için öğrenciyi değilde e-okul sistemini kullanmaktadır. Sistem sayesinde çocuklar hayatlarını etkileyecek hiç birşeyi saklayamamaktadır.
Bu sistem sayesinde hem öğretmenler hamda öğrenciler zaman kaybı yaşamayacaklar. Bazen bu sistemde ufak tefek aksaklık olabiliyor. Bunun sebebi ise fazla yoğun kullanılmasıdır. Bu problemler de kısa sürede giderilmektedir. Sizlerde eğer çocuğunuzun durumundan uzak kalmamak istiyorsanız, notlarını ve devamsızlık durumu hakkında bilgi almak istiyorsanız mutlaka e-okul bilgilendirme sistemini kullanmalısınız.

Milli Eğitim müdürlüğünden yetki almış olan her kurumda kullanılmaktadır. Özellikle ilköğretim okulları, özel ilköğretim okulları, devlet liseleri,özel liseler, eğitim kurumları ve anasınıfına kadar bütün eğitim kollarında e-okul bilgi sistemi kullanılır. Her geçen gün e-okul sisteminde daha yeni bilgi sistemleri eklenerek genişlemeye başladı.

E-okul veli bilgilendirme sistemi, resmi, MEBBSİ Projesi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulmuş bir elektronik sistemdir. e-okul vbs sisteminin amacı internet üzerinden velilerin, internet üzerinden okulda okuyan öğrencilerin ders notlarını, devamsızlıklarını, ödevlerini, sağlık problemlerini ve öğrenci hakkında tüm detayları takip etmeleridir. Diğer bir amacıda öğrencilerin kendi ders notlarını, devamsızlıklarını ve performans ödevlerini öğrenebilmesi için kurulan elektronik bir sistemdir. Bu sistem sayesinde Veliler okula gitmeden de öğrencisi hakkında tüm detaylara ulaşabilir.

Teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber internet artık her ortamda ve her kurumda kullanılmaya başlandı. Bu durum çoğu zaman insanlara fayda sağladı. Bu faydalardan bir tanesi de hiç şüphesiz ki e okul veli bilgilendirme sistemi olmuştur. Bu sistem sayesinde veliler, çocuklarının okuldaki durumlarını, ne kadar devamsızlık haklarının kaldığını, sınavlardan ne kadar not aldıklarını, yıl içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan SBS sınavından ne kadar puan aldıkları gibi birçok şeye bakabilmektedirler. E-Okulun faydaları sadece bunlarla da sınırlı değildir. E-Okul sayesinde veliler çocuklarının okul kayıtlarını, öğretmenlerinin görüşleri gibi birçok şeye de bakabilmektedirler.

Bu yazı E-okul kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

E-okul veli bilgilendirme sistemi giriş 2013 için 14 cevap

 1. Şükrü aktas der ki:

  Bu sistemi kuran her kimse sana söylüyorum,sen e-okul girebiliyor musun?Bu ne saçmalık ya

 2. onur der ki:

  ohovvv reis senmiydin

 3. onur ozbahar der ki:

  ovv bayatt

 4. nisa der ki:

  hiç bisey çıkmıyor offffffffffffff artık çıksın

 5. mehmet der ki:

  hoooolllleyyyyyy

 6. mehmet der ki:

  walehide bilehide çok güzel

 7. Samet der ki:

  e-okul dan çok yardım aldım hızlıca not bilgime ulaştım

 8. murat der ki:

  Devletin yapyigi en bos islersen biri bu eokul.edevlet bune ya isede yaramiyor cocubakacam yasi tutuyormu diye oyle.bir yer yokbu nebicim site uygulamasi ya

 9. Aykut ERNA der ki:

  ‘Bune lahana, bune perhiz!, BURSA Merinos İlkÖğretim Okulundan verilen (5) Sınıf OrtaOkullar için Seçmeli Ders Seçim Tablosu farklı, E-Okul’daki tablo farklı!… Merak ediyorum bizler birşeyleri ne zaman başaracağız?

 10. Aykut ERNA der ki:

  ‘Bune lahana, bune perhiz!, BURSA Merinos İlkÖğretim Okulundan verilen (5) Sınıf OrtaOkullar için Seçmeli Ders Seçim Tablosu farklı, E-Okul’daki tablo farklı!… Merak ediyorum bizler birşeyleri ne zaman başaracağız?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>