E-okul veli bilgilendirme sistemi 2013


Şu sıralar e okul veli bilgilendirme sistemi yoğunluk yaşıyor. Yıl sonu sınavlarının sıklaştığı bu dönemde e-okul veli bilgilendirme sistemi aşırı bir ilgi görmeye başladı. Hatırlayacağınız gibi 2007 yılı başlarında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından eğitim ve öğretim hayatına katılan e okul yönetim bilgi sistemi, öğrencilerin okul kaydından, mezun olacakları döneme kadar geçen tüm eğitim sürecinin kayıtlarını büyük bir titizlikle tutmaktadır.

E-okul veli bilgilendirme sistemi veya kısaltılmış hali ile e okul vbs yürürlükte olduğu günden itibaren velilerin çocuklarının eğitim durumlarını kontrol etmelerine büyük etkisi olmuştur.

Veliler, e-okul ile MEB çatısı altında yer alan tüm öğrencilerin notlarını ve devamsızlık bilgileri gibi önemli konularını gayet sağlıklı bir şekilde bilgisayar ortamında internet aracılığı ile erişebilmektedirler. Son yıllarda bildiğiniz gibi bilgisayar çağını yaşıyoruz ve neredeyse tüm işlemlerimizi bilgisayar üzerinden gerçekleştiriyoruz. Türkiye gibi büyük bir ülkede milyonlarca öğrencinin bulunması da e-okul gibi bir sistemin getirilmesini zorunlu bir hale getirmiştir. Yapılan son güncellemeler sonrasında akıllı telefonlar üzerinden de e-okul bilgilendirme sistemine telefonlarımız üzerinden de giriş yapabiliriz.

Milyonlarca öğrenci ve e okul sistemine ulaşabilecek bu kadar çok yol olunca kesintiler ve yavaşlamalarda eksik olmuyor. Özellikle sınav dönemleriyle, dönem sonlarında karne öncesi büyük bir yoğunluk yaşanıyor ve sisteme erişim sorunları ortaya çıkıyor. Bu durumlarda endişe etmeniz gereken bir durum söz konusu olmasın çünkü Milli Eğitim Bakanlığı çalışanları sunuculardaki aşırı yoğunluk anlarında sorunu çözmek adına çalışmalar yapmaktadır. Özellikle gece geç saatlerde ve sabah erken saatlerde kitlenme durumlarında sizin için en iyi alternatif olacaktır. Bu saatlerde kullanıcı sayısı azaldığı için sunuculardaki yoğunluk seviyesi düşmekte bu sebeple de e okul vbs sistemine erişim kolay sağlanmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı server’ları her ne kadar güçlü olsada tüm Türkiye’den milyonlarca öğrenci için sorgulama yapıldığından dolayı ara sıra web sitede kesintiler olmuyor değil. Fakat bu kesintiler kısa sürmekte. Üstte yazan bu bilgiler eksiksiz doldurulduğunda e-okul bilgilendirme sayfamız açılıyor. Sayfa açıldığında derse giriş çıkış zaman çizelgesi, dersin öğretmen ismi ve derslerin hafta içerisinde hangi günler olduğu ve sayısını görebilmeniz mümkün.

Aynı zamanda öğrencinin hangi gün hangi saat hangi derse girmediği an ve an görüntülenebiliyor. Veliler için oldukça yararlı ve bulunmaz bir nimet “e-okul veli bilgilendirme sistemi“. Veliler bir yükten daha kurtuluyor ki oda şu; çocuğu yüzünden iş yerinden izin almadan internet olan bir bilgisayar yardımı ile anında öğrencinin durumundan haberder olabiliyor. Kısaca beliler çocuklarının notlarını online olarak örenme şansını bu sistemde bulabiliyor.

Bu yazı E-okul kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>