E-okul öğretmen girişi


E-okul öğretmen girişi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlere özel olarak hazırlanan bir modülasyondur. E-okul yönetim bilgi sistemi kapsamında oluşturulan E-Okul Öğretmen girişi her ne kadar ortak bir platform çatısı altında olsa da öğretmenlere özel bazı bölümlerden oluştuğu biliniyor. Öğretmenler E-okul öğretmen girişi sayesinde öğrencilerin notlarını, devamsızlık bilgilerini, öğrenci bilgilerini ve karne notlarını girebilmektedir. E-okul öğretmen girişi ile girdi yapılan bilgiler daha sonra öğrenciler ve veliler tarafından görülebilmektedir.

E-okul öğretmen girişi yapabilmek için öncelikle bir kullanıcı adı ve şifreye gerek vardır. Bu kullanıcı adı ve şifre ile E-okul öğretmen girişi modülasyonu açılır ve önce karşınıza gelen resimde ki güvenlik kodu girilir. Hemen akabinde kullanıcı adı ve şifre ile giriş sağlanır. Öğretmenler kullanıcı adı ve şifreyi okul idarelerinden yahut bulundukları ilde ki Milli Eğitim Müdürlüğü’nden temin edebilir.

E-okul öğretmen girişi ile verilerin kaydedilmesi mümkündür. Özellikle yarı yıl tatili ve sezon sonunda sıkça kullanılan sistem sayesinde öğrencinin not ortalaması, genel notları, karne gibi bilgileri doldurulabilir. Veriler ortak bir havuzda toplandığından dolayı zaman zaman sorunlar oluşabilmektedir. Özellikle sistemin yavaşlamasına bağlı sorunların yaşandığı e okul öğretmen girişi’nde sabırlı olmak ve yeniden giriş yapmak gerekebilir.

e-Okul Öğretmen Veri Girişleri

Genellikle öğretmenlerimiz bu sistemi dönem sonlarında ve yazılı dönemlerinde yoğun olarak kullanmaktadır. Özellikle dönem sonlarında öğrenci not bilgileri ve başarı belgeleri girişlerinde tüm ülke genelinde yaşanan yoğunluktan ötürü e-okul öğretmen sistemine girişlerde problem oluşabilmektedir. Bu durumda yapılması gerekenlerin başında sabırlı olmak ve bir süre bekledikten sonra tekrardan yeni giriş denemesi yapmak gerekebilir.
Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan e-okul bilgi yönetim sistemi ve e okul Öğretmen girişi sayesinde öğretmenlerin belli dönemlerde yaşadığı sıkıntıların giderilmesi amaçlanmıştır.

Bu yazı E-okul kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>