E-okul öğrenci girişi


E okul sitemiz üzerinden sisteme giriş yapabilirsiniz ve e okul hakkında güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. E-okul veli bilgilendirme sistemi ile veliler öğrencilerin haftalık ders programlarını, sınav sonuçları, devamsızlık bilgileri ile sınav günü, saati gibi bilgilere ulaşabilirler. E-okul sistemi ile çocuğunuzun okuldaki durumundan haberdar olun.

E-okul bilgilendirme sistemi sayesinde veliler çocuklarının durumunu sık sık takip etme olanağına sahiptirler. Sisteme girmek ise oldukça pratiktir. Öğrenci TC kimlik numarası ve öğrenci numarası ile sisteme kolayca giriş yapabilirsiniz. Çocuğunuzun derslerdeki başarısı artık bir tıkla yakınınızda.

Geçtiğimiz hergün hayatımıza daha fazla giren internet ortamına ayak uydurmaya çalışmalıyız. Bu yüzden bu sayfamızda e-okul giriş için gerekli olan bilgilere sizlere sunacağız. Bu tarz bir sayfa hazırlamamızın nedenini sizlere kısaca anlatayim, bu sayfanın olmasının nedeni velilerimizin hala sayfayı bulupta giriş yapmakta zorluk yaşamasıdır. 2007 yılından beri Milli Eğitim Bakanlığının veliler için kurmulş olduğu e okul, hem velilere hem öğrencilere hemde öğretmenlerimiz için sayısız kolaylık sağlamaktadır.

E-okul ile okul yöneticilerinin yahut öğretmenlerinin velilere ulaştırmak istedikleri duyuruları öğrenebilir, okul ile ilgili takipleri yapabilirler. Ders programlarını, okul giriş ve çıkış saatlerini görebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), e-okul projesini hayatına geçirmesinin ardından 1 milyonu aşkın velinin çocuklarının okuldaki notlarını internetten öğrenme fırsatı sunuyor. MEB’in yapmış olduğu bu proje ile veliler çocuklarının ders programlarına, sınav gün ve saatlerine, devamsızlık durumlarına kolaylıkla ulaşabilmektedir. Ayrıca öğrenciler de ders notlarını, sınav günü ve saatini öğrenmek için istedikleri zaman e-okul sistemi sayfasına girerek bu sayfadan tüm bilgilerine ulaşabilmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın iki yıldır yürüttüğü ‘e-okul’ sistemi ile çalışan anne babalar çocuklarının okuldaki derslerinin başarı durumlarını ve devamsızlık bilgilerini öğrenebilecekler. E-okul veli bilgilendirme sistemi ile öğrenciler de girdikleri sınavların sonuçlarını internetten takip etme olanağına da sahip oluyor.

E-okul veli bilgilendirme sistemi, okula uğramadan bütün velilerin çocuklarının okuldaki durumları hakkında bilgi sahibi olmalarını amaçlıyor. Bu sistem sayesinde de öğrenciler sınavlardan aldıkları puanları da görüntüleyebilme fırsatını yakalıyorlar.

E-okul aracılığı ile ayrıca veliler, öğretmenler ve okul idaresi tarafından iletilen notlara kolaylıkla ulaşabilir, zamanında haberdar olabilirler.

Bir öğrencinin üniversiteyi kazanana kadar hakkında birçok bilgiye sahip olunmasını kolaylaştıran bir sistemdir. Öğrencilerin ders durumlarını, sınav ve projelerde durumları, devamsızlıkları sisteme giriş yapıldığı zaman görülebilmektedir. Bizlere böylesi kullanışlı ve güzel bir projeyi sunan MEB’e teşekkür etmek istiyorum.
Velilere çocukları hakkında net bilgiler edinmelerini sağlar. Veliler çocukları hakkında diledikleri zaman bilgi sahibi olabilirler.

Bu yazı E-okul kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

E-okul öğrenci girişi için 1 cevap

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>